Podešavanje teksta:
DOBROVAC, 27. LIPNJA OD 11 SATI

Ivanjski krijesovi u Dobrovcu uz festival janjetine, turnire i zajedničko gledanje utakmice

schedule22.06.2026. 09:41  |  visibility837 pregleda  |  menu_book3 min čitanja  |  folderRubrika: Vijesti  |  Objavio: Compas

Paljenje tradicionalnog krijesa, festival janjetine, turniri u malom nogometu i beli te zajedničko kasnonoćno gledanje utakmice između Hrvatske i Gane obilježit će ovogodišnje „Ivanjske krijesove“, koji će se u subotu, 27. lipnja, održati na stadionu HNK „Dobrovac“. Pod pokroviteljstvom Grada Lipika, organizatori ove ljetne manifestacije pripremaju cjelodnevni sportski i gastronomski program s početkom već od 11 sati, koji će u večernjim satima zaokružiti nastup glazbenog sastava Plava laguna.

Program započinje u prijepodnevnim satima na glavnom terenu HNK Dobrovac, gdje će se od 11 sati igrati malonogometni turnir na travi u formatu 5+1. Natjecanje je ograničeno na maksimalno osam ekipa s najviše deset prijavljenih igrača po momčadi koji moraju nastupiti u tenisicama, a prijave se primaju do 10 sati uz kotizaciju od 50 eura po ekipi. Organizatori su za tri najbolje plasirane momčadi osigurali prigodne nagrade, pa će tako pobjednici osvojiti janje i gajbu piva, drugoplasirani pečenicu pola odojka i gajbu piva, dok je nagrada za treće mjesto osigurana u obliku pola pečenice.

Paralelno s nogometom, s početkom u 13,30 sati, održat će se Turnir u belotu za koji prijave traju do 13 sati, dok kotizacija iznosi 20 eura. Najbolji kartaški parovi podijelit će novčane nagrade formirane od ukupnog iznosa kotizacija, pri čemu prvom mjestu pripada 50 %, drugom 30 %, a trećem 20 % prikupljenih sredstava.

Popodnevni sati rezervirani su za gurmane i središnji gastronomski događaj - Festival janjetine. Svi natjecatelji i kulinarski entuzijasti svoje uzorke moraju predati do 18 sati, nakon čega će stručni žiri pristupiti ocjenjivanju, dok je svečano proglašenje pobjednika predviđeno za 19 sati. Kotizacija za sudjelovanje na ovom festivalu iznosi 50 eura, a tri najbolja uzorka također će biti nagrađena postotnim udjelima od uplata kotizacija, u omjeru od 50, 30 i 20 posto. Za cjelokupni gastronomski užitak i osvježenje tijekom dana brinut će se Caffe bar „Tržnica“ kroz bogatu ugostiteljsku ponudu hrane i pića, a posjetitelji će moći okušati sreću i u tomboli u kojoj je svaki listić dobitan.

Večernji dio programa kreće od 20 sati od kad će uslijediti vrtna zabava, a okupljene će zabavljati glazbeni sastav Plava laguna. Glazba će poslužiti kao uvod u kulminaciju tradicijskog dijela večeri, a to je paljenje ivanjskog krijesa koje je zakazano za 21:30 sati. Posebna poslastica za ljubitelje nogometa uslijedit će u kasnim večernjim satima, kada se od 23 sata organizira zajedničko gledanje nogometne utakmice između reprezentacija Hrvatske i Gane. Organizatori pozivaju sve zainteresirane da se za sudjelovanje na turnirima i gastro festivalu pravovremeno prijave na istaknute brojeve telefona te da svojim dolaskom uveličaju ovu tradicionalnu dobrovačku manifestaciju.