Radio Daruvar 2
S rukometnih terena

Seniorke ŽRK „Lipik“ ponovno u igri

05.10.2021. 09:06 | 594 pregleda | Sport

Seniorke ŽRK „Lipik“ nakon više od 3 godine u nedjelju, 3. listopada ponovno su izašle na parket! U prvom kolu 3. HRL Istok, protivnik im je bio ŽRK „Slavonka“ Nova Gradiška. Gošće su bile uspješnije te su pobijedile rezultatom 11:17 (4:8).

Compas

Na parketu lipičke dvorane, pred lijepo ispunjenim tribinama, vidjeli smo jednu borbenu i čvrstu utakmicu u kojoj su dominirale obrane, što možemo zaključiti prema rezultatu. Naše rukometašice su se željele prikazati u što boljem svijetlu nakon dugog izbivanja s terena. Gošće iz Nove Gradiške su vodile i kontrolirale utakmicu od prve do zadnje minute te nisu dale našim rukometašicama da ih ozbiljnije ugroze.“, izjavo je za Compas trener Ivan Macura.

U povratničkom nastupu, ekipa trenera Macure je igrala u sljedećem sastavu: vratarka Leonarda Pejša te igračice Ana Čičković, Ivona Čakarić, Nina Babojelić, Anja Mihaljević, Ana Kurić (2 pogotka), Zrinka Hihlik, Lea Jurjević, Adriana Selihar (1), Erna Grčević (2), Ela Fureš (3), Ivana Kozić (3), Tamara Šolinc.

Unatoč porazu, možemo biti zadovoljni prikazanim i sretni što je ženski seniorski rukomet ponovno u gradu. Seniorke se okreću drugom kolu i gostovanju u Vukovaru kod istoimenog domaćina gdje će tražiti prve bodove.“, zaključio je trener.

Rukometaši LiPe upisali poraz na gostovanju u Slavonskom Brodu

U premijernom nastupu u 2 .HRL Istok, rukometaši LiPe su upisali poraz na gostovanju kod ekipe RK „Brod“ u Slavonskom Brodu, rezultatom 33:26 (16:13).

Iako rezultat sugerira da su domaći lako došli do bodova, kretanje stvari na terenu je bilo nešto drugačije.

Početak utakmice, možemo reći, nervozan s obje strane. Dosta tehničkih grešaka, bačenih lopti u "bunar", ali i usprkos tome do sredine prvog poluvremena naši rukometaši su u minimalnom vodstvu (6:7). Da do tad nisu na svom kontu imali već 3 isključenja, prednost je mogla biti i osjetnija.

Nakon toga, ipak iskusniji domaćini kažnjavaju svaku grešku naših rukometaša te odlaze na tri pogotka prednosti te ju uspješno održavaju do poluvremena.

Odlaskom domaćina na +5 u 42. minuti, mnogi su pomislili da je utakmica gotova, no LiPa se vrlo brzo vratila u rezultatski egal te u 51. minuti imaju napad za izjednačenje, no griješe te domaćini nakon toga postižu 3 gola u nizu te rješavaju utakmicu u svoju korist.

Najefikasniji u redovima LiPe su bili Robert Mrkalj i Alen Smiljčić koji su postigli po 7 pogodaka.

Sljedeće kolo u pakračku dvoranu dolazi Slatina, jedan od glavnih favorita za osvajanje lige, no vrlo dobro znamo da su se mnogi spotakli u pakračkoj dvorani i ostavili bodove.