Lipiku uvažena žalba; s 12 bodova trenutno 5. na ljestvici MŽNL SB-PŽ

07.10.2021. 16:03 | 494 pregleda | Sport

Compas

MŽNL SB-PŽ

Žalba koju je NK Lipik 1925 uputio nakon gostovanja u Kapeli krajem prošlog mjeseca uvažena je i voditelj natjecanja registrirao je rezultat u korist NK Lipika kao 3:0. Protekli vikend 7. kolo Lipik je igrao na svom terenu protiv Slobodnice koja je kolo prije remizirala sa Sikirevcima rezultatom 3:3, no feštu golova koju je imala sa Sikirevcima Slobodnica nije ponovila i u Lipiku. Iako je Lipik krenuo bolje u susret nije iskoristio nekoliko zicera što mu se ipak nije kasnije obilo o glavu; pred sam kraj prvog poluvremena Tomić domaću momčad dovodi u vodstvo udarcem glavom nakon ubačaja Nikića. Drugo poluvrijeme prolazi u igri na sredini terena bez izglednijih prilika, da bi u  u 70. minuti Alviž nesmotreno zaradio crveni karton i ostavio svoju ekipu s igračem manje. Momčad Slobodnice ne koristi igrača više već primat preuzima Lipik i povećava prednost, a Nikić koji je bio asistent za prvi pogodak, isto glavom postiže gol za 2:0 na asistenciju Đusija.

Nakon što je u posljednja dva susreta Lipik osvojio maksimalni broj bodova trenutno je 5. na ljestvici Međužupanijske nogometne lige Slavonski Brod-Požega s 12  bodova, a ovog vikenda, točnije u nedjelju u 15:45 gostovat će kod Sikirevaca.

1. ŽNL PSŽ

Proteklog vikenda NK Dobrovac u subotu 3. listopada na svom je terenu ugostio Graševinu iz Vetova u utakmici 7. kola 1. ŽNL Požega. U utakmici bez prevelikih uzbuđenja i prilika konačni rasplet dogodio se u poljednjih desetak minuta susreta; poveli su najprije gosti u 84. minuti da bi domaćin izjednačio u sudačkoj nadoknadi tj. u 93. minuti pogotkom Popovića. Dobrovac je nakon ove podjele bodova na 8. mjestu ljestvice 1. županijske nogometne lige Požega s 10 bodova, a sljedeće kolo gostuje u Zagrađu.

3. ŽNL JUG BBŽ

HNK Jovača Marino Selo protekle je nedjelje bila u gostovanju u Dišniku gdje je s domaćinom igrala utakmicu 6. kola 3. ŽNL BBŽ. Jovača je pokazala za klasu bolju igru i domaćinu čak 5 puta zatresla mrežu, dok je domaćin postigao jedan pogodak za konačnih 5:1 za Jovaču. Pogotke za Marino Selo postigli su Antonio Hrabušicki, Mateo Štimac, Mihael Jurajić, Goran Mileusnić i Andrija Veselovac. Jovača je trenutno na 6. mjestu ljestvice s 8 bodova, a sljedeće kolo bit će domaćini ekipi NK Vihor.