Hat trick Popovića za pobjedu Dobrovca; Lipik neriješeno sa Svačićem

23.09.2019. 10:11 | 465 pregleda | Sport

Tomislav Ević

MŽNL i 1. ŽNL

Lipik je na svom terenu ovaj vikend izvukao neriješeno protiv Svačića, u dosta izjednačenoj utakmici bez puno prilika ni jedna ekipa nije uspjela postići pogodak. Osvojeni bod Lipiku osigurava 6 mjesto na ljestvici s ukupno osvojenih 7 bodova, dok je bod bolji Svačić 4. na ljestvici.

Pakrački Hajduk u gostovanju kod Željezničara u Slavonskom Brodu nije uspio doći do bodova, domaćin je bio bolji i s po jednim pogotkom u svakom poluvremenu riješio utakmicu u svoju korist. Hajduk je trenutno sa 6 osvojenih bodova 11. na ljestvici.

Dobrovac je kod kuće očekivano pobijedio Mladost 3-1. Domaći su krenuli čvrsto i potpuno kontrolirali početak utakmice koja je bila riješena već u 11. minuti kada je odlični Popović po drugi put zatresao mrežu gostujuće momčadi. Iako su gosti smanjili prednost pogotkom Garića u 22. minuti, u drugom poluvremenu Popović trećim pogotkom i hat trickom rješava utakmicu za visoku pobjedu domaćina čime s ukupno osvojenih 8 bodova zauzimaju 6 mjesto na ljestvici.

Croatia iz D.Obriježi je protiv Dinama iz Rajsavca došla do prve pobjede ove sezone. U visokoj pobjedi od 4-0, dva gola postigao je Giacometti i to do 13. minute utakmice, a po jedan Alen Lenče i Mihael Andrijanić.

U nedjeljnim utakmicama 2. ŽNL Jovača je na svom terenu u uzbudljivoj završnici utakmice pobijedila Dinamo Badljevinu 3-2. Pogotke za domaće postigli su Đuro Lengelić, Miroslav Mioković, a igrač odluke bio je Luka Golik koji je u 90. minuti postigao pogodak za pobjedu Jovače. Najbolji igrač u nedjeljnom susretu bio je Andrej Munić koji je postigao oba zgoditka za gostujuću Badljevinu.

Slavonija iz Prekopakre izgubila je na svom terenu 1-5 od Lipe, a jedini pogodak za domaće postigao je Denis Bahnik.

Sljedećeg vikenda u subotu 28. rujna u 16 sati Lipičani gostuju u Jakšiću, dok će u isto vrijeme Hajduk na svom terenu dočekati Kaptol. Croatia Donja Obrijež odlazi na gostovanje Hrvatskom dragovoljcu u Brodski Drenovac ( nedjelja 29. rujna 16 sati), a u isto vrijeme Dobrovac Dinamu u Vidovce. U gostovanja odlaze i Slavonija ( u Eminovce) i Jovača (Graševini u Vetovo), a Badljevački Dinamo na svom terenu dočekuje Slaven. Utakmice su na rasporedu u nedjelju 29. rujna u 16 sati.