AS obrt
S RUKOMETNIH TERENA

LiPa slavila protiv Mikanovaca

18.11.2019. 07:28 | 237 pregleda | Sport

Seniori LiPe upisali su još jednu pobjedu u 3.HRL Istok. U 9. kolu su slavili u gostima protiv neugodnih RK Mikanovci sa 25:33 (12:18).

Compas

Početak utakmice je obilježila igra za gol gdje se nijedna ekipa ne uspijeva odlijepiti. Kod rezultata 9:9 naši rukometaši rade seriju od 0:6 te odlaze na 6 pogodaka prednosti (9:15). Tu prednost održavaju od kraja poluvremena koje završava 12:18.

Početkom drugog poluvremena LiPa odlazi i na +8 (13:21) te ne dopušta domaćinu da se ozbiljnije približi. U par navrata su došli na 5 pogodaka zaostatka, ali više od toga nisu uspjeli. Po isteku 60 minute, semafor je pokazivao 25:33 u korist vodeće ekipe na prvenstvenoj ljestvici.

Najefikasniji u redovima LiPe bio je Petar Sommer s 9 postignutih pogodaka. Pet pogodaka je dodao Ivan Macura. Kružni napadači Ivan Friš i Tito Krucki su dodali 4, dok su Andrija Krucki i Matija Šimić 3 puta zatresli protivničku mrežu. Mariel Klašnja i Roko Major su se 2 puta upisali u strijelce, a David Antonić jednom. Uz vratare Tomislava Kešćeca i Mislava Vujatovića su još nastupali Antun Gamberger, Pjero Dražul, Domagoj Vonić te mladi Karlo Frajfogel.

Ovom pobjedom LiPa je ostala na prvom mjestu, a u sljedećem kolu domaćini su odličnoj i mladoj ekipi RK Đakova 2.

VIKEND MLAĐIH KATEGORIJA

U 5. krugu 1. HRLDB (2008. godište i mlađe) naši mali rukometaši gostovali su u Požegi te su ubilježili pobjedu i dva poraza. Bili su bolji od vinkovačke Spačve 16:8 te su poraženi od domaćina 12:10 te od RK Županja sa 12:3.

Najmlađe rukometašice su odigrale 2. krug minirukometne lige (2010. i mlađe) te su ubilježile pobjede protiv ŽRK Moslavina 12:3 te RŠD Bjelovar 8:3, neriješeno 4:4 protiv ŽRK Novska te poraze od ŽRK Đurđevca 10:6 te od ŽRK Garešnice koja se natječe van konkurencije 12:8.