MaliBozicniturnir2019
3. HRVATSKA RUOMETNA LIGA ISTOK

LiPa i dalje na vrhu tablice

01.12.2019. 10:11 | 310 pregleda | Sport

Nakon 10 odigranih kola rukometaši LiPa-e ostvarili su 9 pobjeda i samo 1 poraz pa su i dalje na čelu tablice 3. hrvatske rukometne lige, u konkurenciji 12 istočnoslavonskih ekipa.

Sezame.pr

U studenom su odigrali čak 5 kola, a ostvarili su 4 pobjede. U sve tri domaće utakmice LiPa je bila super uvjerljiva i ostvarila maksimalnih 6 bodova uz impresivnu gol razliku: 111 postignutih i 57 primljenih golova (+54).

Redom su padali u 6. kolu „Tenja“ 33:24, zatim dva tjedna kasnije „Mladost“ iz Donjeg Miholjca 44:18 te u derbiju 10. kola koji je to bio samo na papiru „Đakovo“ 2 rezultatom 34:15. Osim vrlo uvjerljive igre u napadu, zajedničko ovim utakmicama je da su rukometaši LiPe pitanje pobjednika rješavali već u prvom poluvremenu, prije svega zahvaljujući odličnoj obrani pa su u svakoj utakmici primili jednoznamenkasti broj golova. Protiv Tenje su nakon 30 minuta imali 18:9, protiv Mladosti 19:9, a protiv Đakova 19:8.

Prvi i do sada jedini prvenstveni poraz LiPa je doživjela u 7. kolu kada su gostovali u Vinkovcima kod druge ekipe „Spačve“, a završilo je 21:33.

Iako je LiPa bili papirnati favorit, nije to tako izgledalo na terenu. Početak utakmice nagovještavao je tvrdu i neizvjesnu utakmicu. Igralo se gol za gol do rezultata 6:5, a onda „crna rupa“. Domaćini iskorištavaju pogreške igrača LiPe, ali i sudački „poguranac“, te odlaze na velikih +11 (17:6). Do kraja poluvremena LiPa samo uspijeva smanjiti rezultat na 20:11, u nastavku su pokušali smanjiti prednost no bezuspješno.

Zato su se dva tjedna kasnije vratili pobjedničkim navikama na gostovanju kod neugodnih Mikanovaca. Nakon izjednačenog početka (9:9) igrači LiPe rade seriju 6:0 i prednost održavaju do poluvremena. U nastavku još dodaju gas i mirno čuvaju prednost do samog kraja.

Na vrhu tablice bodovno izjednačeni sa 16 osvojenih bodova su LiPa i „Petrijevci“, a LiPa je lider zahvaljujući boljoj gol razlici (333:241). A sljedeće 11. kolo u Petrijevcima donosi duel ove dvije momčadi koje su u dosadašnjem dijelu prvenstva pokazale najviše. Do kraja jesenskog prvenstva LiPa će kod kuće dočekati „Davor“, a jesen će zaključiti gostovanjem kod trenutno trećeplasirane „Orahovice“.

1. kolo: RK LiPa – RK Tenja 33:24 (18:9)
  2. kolo: RK Spačva 2 – RK LiPa 33:21 (20:11)
  3. kolo: RK LiPa – RK Mladost Donji Miholjac 44:18 (19:9)
  4. kolo: RK Mikanovci – RK LiPa 25:33 (12:18)
  5. kolo: RK LiPa – RK Đakovo 2 34:15 (19:8)

RK LiPa: vratari Jančik, Vujatović i Keščec (2 gola) te Sommer (23 gola u 5 utakmica), Macura (22), Bartoluzzi (7), Dražul (10), Antonić (10), Šimić (15), Gamberger (8), Friš (14), Klašnja (5), Major (7), Tepurić (1), Paragi (1), T. Krucki (13), Frajfogel, A. Krucki (15), Smiljčić (10), Ružička (1), Josipović, Vonić (1)

DJEČACI „A“

Dječaci A su u sklopu 5. kruga 1. HRLDA Istok gostovali u Požegi te ubilježili pobjedu i 2 poraza. Svladali su RK Feniks iz Osijeka, dok su poraženi od domaćina RK Požege 10:19 (5:9) te od RK Valpovke. Nakon toga su u Pakracu u 6. krugu ostvarili dvije pobjede. Bili su bolji od Slavije iz Starog Petrovog Sela s 19:16 te od RK Nova Gradiška BD Gruppe s uvjerljivih 19:11.

Dječaci su na odličnom omjeru od 10 pobjeda i 3 poraza te se nalaze na šestom mjestu prvenstvene ljestvice

Za RK LiPa su nastupali: vratari Benčić i Nuić te Čelec, Potrebić, Stokić (8 pogodaka u dvije utakmice), Bruneta (11), Hrešić (6), Karačić (2), Šimić (4),  Lucić (4), Nagy, Andričević, Lovrić (2), Andreatto, M. i A. Žužinjak (1).

DJEČACI „B“

Dječaci B su u 4. krugu 1. HRLDB Istok ostvarili prve dvije pobjede. Oni su u lipičkoj dvorani bili bolji od RK Valpovka iz Valpova 19:13 (9:5) te RK Feniks iz Osijeka 10:8 (2:5).

Za dječake su nastupali: vratari Kesten i Dabić te Žili (5 pogodaka u dvije utakmice), Šabanović, Višić (2), Ristić (8), Plavček, Bišćanin (1), Bošnjaković (3), I. Lapaš, Caha, Grgić (2), D. Lapaš (6), Karivan (2), Brtan i Žilić. Trener A. Lucić.

U 5. krugu 1. HRLDB (2008. godište i mlađe) naši mali rukometaši gostovali su u Požegi te su ubilježili pobjedu i dva poraza. Bili su bolji od vinkovačke Spačve 16:8 te su poraženi od domaćina 12:10 te od RK Županja sa 12:3.

MLAĐE KADETKINJE

1. HMKRL 2. krug Lipik

ŽRK Lipik/ŠR LiPa - ŽRK Orahovica 10:15 (4:8),

ŽRK Lipik/ŠR LiPa - ŽRK Đurđevac 13:25 (8:14),

ŽRK Lipik/ŠR LiPa - ŽRK Darda 6:25 (0:12)

ŽRK Lipik/ŠR LiPa – ŽRK Brod 8:11

Za ŽRK Lipik/ŠR LiPa su igrale vratarke Bošnjaković i Fider te Lucić, Lopar, Vonda, Leovac, Hihlik, Josipović, Ćasić, Krenek i Jović. Trener I. Macura

S omjerom od 3 pobjede i porazom nalaze se na prvom mjestu prvenstvene ljestvice.

MINI RUKOMET

U Daruvaru je odigran 1. krug Minirukometne lige za dječake rođene 2010. i mlađe koji su upisali 3 pobjede i 2 poraza. Svladali su vršnjake Bjelovara 3 sa 17:1, Viro Virovitice 2 s 12:7 te Koprivnice s 10:2, dok su s po 12:6 poraženi od Daruvara 1 te Viro Virovitice 1.

U Bjelovaru je održan 2. krug Minirukometne lige sjever za dječake gdje su naši najmanji rukometaši, pod vodstvom trenerice Ane Kurić, ostvarili odličan učinak od 4 pobjede te tek jednim porazom. Pobijedili su GRK Varaždin 2 sa 10:0 te 12:4, RK Moslavinu 11:9 te RK Bjelovar 3 11:2. Jedini poraz doživjeli su od GRK Varaždin 1 sa tijesnih 7:9.

Najmlađe rukometašice su odigrale 2. krug minirukometne lige (2010. i mlađe) te su ubilježile pobjede protiv ŽRK Moslavina 12:3 te RŠD Bjelovar 8:3, neriješeno 4:4 protiv ŽRK Novska te poraze od ŽRK Đurđevca 10:6 te od ŽRK Garešnice koja se natječe van konkurencije 12:8.