Medianno
2. KOLO ŽUPANIJSKOG NOGOMETNOG KUPA

Lipiku pobjeda, Dobrovac i Croatia DO poraženi nakon kaznenih udaraca

23.11.2020. 10:29 | 466 pregleda | Sport

Proteklog vikenda na rasporedu su bile utakmice 2. kola Županijskoga nogometnog kupa Požeško-slavonske županije. Ranije su, prema dogovoru klubova, odigrane dvije utakmice u kojima su domaći Lipik 1925 koji je pogocima Jozipovića, Tomića i Galka s 3:0 nadigrao Omladinac i Jakšić koji je s 5:2 porazio Kaptol prošli dalje u sljedeće kolo natjecanja, dok su Dobrovac i Croatia iz Donje Obriježi tražili prolaz u sljedeći krug kupa protiv Graševine i Kuzmice.

Tomislav Ević

U prilično napetim susretima ni Dobrovac ni Croatia nisu uspjeli doći do pobjede, oba susreta završila su izjednačenim rezultatom i prolaz u sljedeće kolo odlučivao se boljim izvođenjem kaznenih udaraca. Dobrovac je nakon početnog vodstva koje je na samom početku utakmice u 4. minuti pogotkom donio Šulc, pola sata kasnije primio pogodak, a u nastavku u 61. minuti još jedan. Iz nezavidne situacije izvukao ih je u 85. minuti Tutić za 2:2, i doveo Dobrovac u situaciju da prolaz dalje pokušaju izboriti boljim izvođenjem jedanaesteraca. Nažalost, sreća nije bila na njihovoj strani jer Šulc koji je postigao prvi zgoditak utakmice za vodstvo Dobrovca nije realizirao posljednji jedanaesterac čime je Dobrovac izgubio završnim rezultatom 5:6.

Slična sudbina zadesila je i Croatiu iz Donje Obriježi koja je regularno vrijeme utakmice protiv Kuzmice završila s neriješenih 1:1, nakon što su od 15 minute hvatali minimalnu prednost gostiju Marin Sić je u 85. minuti postigao pogodak za izjednačenje. Kao i Dobrovac, Croatia je prolaz dalje tražila kroz lutriju jedanaesteraca, ali nakon što je Giacometti promašio jedanaesterac za domaću ekipu gosti su bez promašaja došli do pobjede s konačnih 4:6.

Pakrački Hajduk je u gostovanju kod NK BSK u Buku zabilježio poraz. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem je prvi do vodstva golom Prohaske došao Hajduk, a domaća ekipa izjednačila svega 7 minuta kasnije, drugo poluvrijeme Hajduku nije donijelo ništa dobro. Najprije je u 75. minuti Dietzman zatresao vlastitu mrežu, nakon čega je za konačnih 3:1 za Buk u 88. minuti pogodak postigao Blašković.