Lipik protiv Papuka do trećeg remija u četiri kola, Dobrovac potopljen u Kaptolu

13.09.2021. 09:45 | 443 pregleda | Sport

Tomislav Ević

Lipik opet remizirao

NK Lipik 1925 protiv Papuka je ove subote u Velikoj izvukao već treći remi u prvom dijelu sezone 2021./2022. Lipičani su vrlo loše krenuli u utakmicu što je domaćin vrlo brzo kaznio i poveo golom Begića. Dvadesetak minuta kasnije Lipik se konsolidira i vrši pritisak na gol domaćina, no u 28. minuti Jedvaj nepotrebno zarađuje drugi žuti karton i ostavlja ekipu Lipika s igračem manje. Nepokolebani gubitkom igrača Lipičani nastavljaju vršiti pritisak na Papuk i krajem poluvremena Rančić iznuđuje jedanaesterac kojeg u izjednačenje uspješno pretvara Kaurin. Lipik je u drugo poluvrijeme ušao kao i u prvo što domaćin koristi te nakon nekoliko povezanih grešaka obrambenih igrača Begić postiže i drugi zgoditak za vodstvo Papuka 2-1, a nakon toga nekoliko domaćinovih zicera skinuo je Zanetti. Lipik je, iako s igračem manje, u posljednjih pola sata utakmice ulaskom Nikića i Duvnjaka podigao ritam i u 78. minuti udarcem glavom izjednačava Crnojević. Izjednačavajući zgoditak dodatno je motivirao igrače Lipika da vrše pritisak na gol domaćina, imali su dvije izgledne šanse no nije išlo, domaća obrana nije pogriješila i ostalo je 2:2.

Iako bez izgubljene utakmice nakon 4 kola Lipik ima svega 6 bodova ( pobjeda i 3 remije) i zauzima 6 mjesto tablice MŽNL SB PŽ.

Za Lipik su igrali: Zanetti, Čavlović, Crnojević, Kafka, Bosnar, T. Podunavac, Tomić, Jedvaj, Jozipović, Rančić, Kaurin. Na klupi: Marinić, Duvnjak, Lneniček, Nikić, I. Podunavac, Milašinović.

Poraz Dobrovca

Dobrovac je poražen na gostovanju u Kaptolu gdje je naletio na vrlo raspoloženog i nadmoćnijeg domaćina. Utakmicu je Kaptol riješio u prvoj polovici utakmice napunivši mrežu nespremnih Dobrovčana s tri pogotka, a do kraja utakmice obje su ekipe postigle još po jedan zgoditak za konačnih Kaptol - Dobrovac 4:1. Za Kaptol je dva pogotka postigao Pranjić, a po jedan Romštain i Ćosić, dok je za Dobrovac zabio Popović.
Nakon 4. kola i dvije pobjede i dva poraza, Dobrovac je sa 6 bodova na 7. mjestu ljestvice 1. ŽNL Požeško-slavonske.

Sastav Dobrovca: Galović V.,Poletto S.,Galko I.,Nemeth M.,Šugić I.,Tutić B.,Tutić J.,Horvat J.,Hofman I.,Sudar N.,Popović Ž. Još su igrali: Irout J.,Lesićak K.,Galović S.

Remi Jovače

HNK Jovača je na gostovanju u Velikom Pašijanu osvojila vrijedan bod, nakon 90 minuta regularne igre rezultat je bio izjednačen, 1:1. Nakon prvog poluvremena izjednačene igre bez zgoditaka oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu u razmaku od dvije minute. Nakon što je Jovača povela zgoditkom Andrije Veselovca u 72 minuti, svega minutu kasnije neoprez Jovačine obrane iskorištava Antonio Kokot i izjednačava za konačnih 1:1.