NOGOMETNI VIKEND

Nakon gostovanja u Novoj Kapeli, NK Lipik 1925 najavio žalbu radi nepravilnosti

27.09.2021. 13:29 | 850 pregleda | Sport

Tomislav Ević

NK Lipik 1925 proteklog je vikenda, u subotu 26. rujna, bio u gostovanju u Novoj Kapeli gdje su s domaćim NK Slavonac u večernjem terminu odigrali susret 6. kola Međužupanijske nogometne lige Slavonski Brod-Požega. Nažalost, kući su se vratili bez bodova jer je nakon 90 minuta igre završni rezultat bio 2:1 u korist domaćina iz Nove Kapele. Lipik je priliku za vodstvo imao već u 12 minuti prvog poluvremena ali vratar Kapele odlično intervenira i skida udarce Đusija i Podunavca. Prvi pogodak utakmice postigao je domaćin u 29. minuti iz kaznenog udarca koji je skrivio Bosnar, a svega 10 minuta kasnije u 39. minuti Marino Jedvaj postiže pogodak za izjednačenje. Rezultat ostaje nepromijenjen sve do 52. minute drugog poluvremena kada domaćin postiže još jedan pogodak za 2:1 što je bio i konačni rezultat.

Iako je rezultat na stranicama Nogometnog saveza Požeško-slavonske županije zabilježen kao 2:1, Lipik namjerava uložiti žalbu jer po njihovom sudu Slavonac nije ispunio propozicije „iz razloga što je domaća momčad u jednom razdoblju prvog poluvremena igrala samo s jednim igračem koji zadovoljava pravilo mlađeg igrača.“ navodi se na stranicama lipičkog nogometnog kluba uz očekivanje da će utakmica naknadno biti registrirana rezultatom 3:0 u njihovu korist.

Za Lipik su igrali Zanetti - Nikić, Kafka, Marjanović, Bosnar - Podunavac, Tomić, Jedvaj - Jozipović, Kaurin, Đusi, dok su na klupi bili Marinić, Crnojević, Milašinovinć, Lneniček, Gelešić, Rančić i Čavlović.

U 6. kolu 1. županijske nogometne lige Požeško-slavonske županije Dobrovac je u gostovanju kod Croatie u Mihaljevcima pretrpio poraz iako je početak utakmice dao naslutiti drugačiji ishod. Dobrovac bolje ulazi u susreti prelazi u vodstvo pogotkom Željka Popovića, a Popović je nešto kasnije imao i šansu za drugi pogodak no vratar domaćina ga je pročitao i spriječio veće vodstvo. Domaćin poentira nakon kornera i na odmor se odlazi s izjednačenim rezultatom 1:1. Drugo poluvrijeme Dobrovac vrši daljnji pritisak na vratnicu Croatie no disciplinirana obrana domaćina sprječava sve potencijalne prilike Dobrovca te preuzima inicijativu na terenu. Kažnjavaju se sve pogreške gostujuće momčadi koja pada u igri i Mihaljevčani u drugom poluvremenu postižu tri pogotka za konačnih 4:1 za Croatiu.

Za Dobrovac su nastupili Galović V.,Poletto S.,Skender L.,Galko I.,Horvat J.,Tutić J.,Tutić B.,Hofman I.,Irout J.,Derenj D.S.,Popović Ž. , a još su igrali i Tepeš I.,Galović S. i Lesičak K.

HNK Jovača iz Marinog Sela je u 5. kolu 3. županijske nogometne lige jug Bjelovarsko-bilogorske županije nakon jednog kola pauze proteklog vikenda na svom terenu snage odmjerila s Tomislavom iz Đulovca koji je kao i NK Bršljanica, nakon 4 pobjede u 4 kola bio na vrhu ljestvice s 12 bodova. Nakon susreta s dosta prilika s obje strane rezultat je bio izjednačenih 1:1. Jovača trenutno ima 5 bodova na ljestvici, a Tomislav s osvojenim bodom prelazi u vodstvo i na vrhu ljestvice je s 13 bodova,  jer je Bršljanica bila slobodna ovo kolo.